Zaloguj się
Mazury, czyli wakacyjna miłość Mazovii! Odkrywamy kalendarz BRODNICA< OLSZTYN< EŁK

Cezary Zamana - Jak przystało na pioniera MTB na Mazurach, w kalendarzu Mazovii 2018 nie mogłem pominąć krainy 1000 jezior. Zabieram Was tam już od 2007 roku i przekonałem Was już, że to tam czekają najpiękniejsze plenery, bez granic i horyzontów.

Ponad 10 lat temu postanowiłem pokazać Wam, że off-roadowe kolarstwo górskie to coś więcej niż tylko pokonywanie w skupieniu kolejnych podjazdów i zjazdów. Że warto popatrzeć na cudowne krajobrazy, eksplorować tereny pełne jezior i zatopić się w tej bajecznej przestrzeni, która ma w sobie tyle do zaoferowania. Przyroda obecna jest tutaj pod postacią borów świerkowych, podmokłych łąk i nadbrzeżnych szuwarów. To wszystko działa kojąco i uspokaja – nic więc dziwnego, że Mazurzy są tak otwartymi i pokojowo nastawionymi ludźmi.

Śmiało mogę nazwać te brzegi jezior, dzikie plaże, zaciszne pomosty idealne na wędkowanie złotą kartą w cyklu maratonów Mazovii. Mazury idealnie wpisują się w ideę Mazovii, czyli poznawanie nieodkrytych polskich krain. Sam poznawałem je ponad trzydzieści lat temu, pokonując je na mocno wyeksploatowanej przełajówce, dla której nie miałem litości, jeżdżąc nią po najtrudniejszych terenowych przeszkodach. Dziś możemy wyruszyć w trasę na rowerach MTB, nie obawiając się żadnych borów, bagien, łąk czy szuwarów.

Mazovia MTB udowodniła, że nawet na mazowieckich bezdrożach można poczuć prawdziwe MTB. Ale to właśnie Mazury pozostają pierwszą wakacyjną miłością. Wakacyjną, bo właśnie letni charakter tych maratonów odbywających się nad jeziorami to najciekawsza rowerowa propozycja na lipcowo-sierpniowy urlop.

W tym sezonie zapraszam Was najpierw 1 lipca do Brodnicy na Pojezierzu Brodnickim z bazą zawodów nad jeziorem Niskie Brodno. Końcówka miesiąca, czyli 29 lipca, to już tradycyjnie Olsztyn, gdzie nasze rowerowe miasteczko rozbije się przy nowoczesnej przystani i słonecznej plaży nad jeziorem Ukiel. Dwa tygodnie później, 12 sierpnia, spotkajmy się w Ełku. Lekko nie będzie – to tam Wasze umiejętności jazdy MTB będą wystawione na próbę. A to za sprawą technicznych, mocno interwałowych single tracków.

By urozmaicić Wasze mazurskie wyprawy, przygotowałem kilka nowości, które odróżnią nadchodzące starty od tych poprzednich. Najważniejsze z nich to przede wszystkim podkręcenie poziomu trudności na dystansach PRO i 1/2 PRO zarówno w Olsztynie, jak i w Brodnicy.

Najpiękniejsze wakacyjne maratony MTB? Tylko na Mazovii, tylko na Mazurach.

2018-01-08 POWRÓT

 

Licytujcie Złotą Kartę dla WOŚP!
Narciarskie zgrupowanie w Jakuszycach
Wygraj Złotą Kartę Kids
Złoto, nie karta!
Rezerwujcie numery na Mazovię!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas