07.04
niedziela
Legionowo
I
14.04
niedziela
Mława
II
28.04
niedziela
Janów Lubelski
III
05.05
niedziela
Rawa Mazowiecka
IV
19.05
niedziela
Puławy
V
02.06
niedziela
Andrespol
VI
16.06
niedziela
Ciechanów
VII
30.06
niedziela
Brodnica
VIII
28.07
niedziela
Olsztyn
IX
15.08
czwartek
Ełk
X
08.09
niedziela
Zarzeczewo
XI
22.09
niedziela
Józefów
XII
06.10
niedziela
Piaseczno
XIII
Poznajcie trasę w Mławie

Oto opis i relacja wideo z czekającej na Was w Mławie trasy.

Startujecie z szerokiej bieżni stadionu w Mławie. Następnie wyjeżdżacie na blisko jednokilometrową rozbiegówkę ulicą Kopernika. Będzie lekko pod górę, później w lewo na rondzie w aleję Marszałkowską. Tam po 300 metrów odbicie w prawo i wjazd na szutrowy podjazd. Kolejny kilometr minie Wam na jeździe po nachylonym już terenie.

Na 3. kilometrze, po przejeździe krótkim asfaltowym odcinkiem, wpadniecie na pierwszy dłuższy podjazd. Wasz peleton na pewno rozciągnie się w sznurek pojedynczo jadących zawodników. Po podjeździe – szybki zjazd, a za nim podjazd, przez co cała ta sekwencja tworzy całkiem ciekawy interwał.

Na 6. kilometrze dystans Fit skręca w lewo, by kontynuować maraton na bardziej płaskim terenie, kierując się na miejscowość Krajewo.

Dystans Pro i ½ Pro skręca na przejazd wiaduktem nad drogą wojewódzką i rusza w kierunku Zalewu Ruda.

Uwaga! Za wiaduktem, na 7 kilometrze trasy, przyjdzie Wam zmierzyć się z bardzo szybkim zjazdem. Teren stanie się coraz bardziej wymagający i składać się będzie z wielu górek. Początkowo pędzić będziecie duktami leśnymi, na których warto wypracować sobie pozycję, a następnie starać się o jej utrzymanie w coraz szybciej kurczącym się peletonie.

15. kilometr maratonu oznacza start rewelacyjnego, 3-kilometrowego i momentami bardzo trudnego odcinka specjalnego Continental. Ci z Was, którzy nie mają odpowiednio sprawnych górskich przełożeń, zapewne będą musieli tu i ówdzie podbiec pod górę. Jazda trawersem po singlach na zboczu skarpy na pewno wywoła sporo emocji u tych, którzy nie umieją pływać. Ale spokojnie – ratownicy wodni będą na posterunku, tak na wszelki wypadek.

Po przejechaniu OS Continental poziom trudności nieco się zmniejszy, ale i tak płaskiego terenu będzie tyle co na lekarstwo.

Atakom sprzyjać będzie znajdujący się na 23. kilometrze, czyli tuż przed zamknięciem rundy, trudny podjazd. Tym, którzy powalczą o lepsze miejsce pomoże także następujący zaraz zjazd.

Zamknięcie prawie 20-kilometrowej rundy nastąpi przed wiaduktem. Tam ½ Pro ruszy na dystans Fit w kierunku Krajewa. Jadący dystans Pro będą musieli pokonać całą rundę raz jeszcze.

Wszystkie dystanse będą wracać przez miejscowość Krajewo. Zmierzyć się tam będzie trzeba z trudnym, technicznym singielkiem położoym nad uroczym jeziorkiem. Uważajcie na śliskie, obłocone korzenie.

Powrót dystansu Fit na ostatnich 3 kilometrach będzie nieco trudniejszy w przewyższeniach na ostatni zjazd z Łysej Góry.

Natomiast ostatnie 5 kilometry dla dystansu Pro i ½ Pro to istny miód dla kolarzy górskich. Do pokonania będziecie mieli prawdziwą karuzelę singli, wyrzucających Was siłą odśrodkową zakrętów, uskoków na zjazdach i ścianek podjazdowych

Dziękuję Bartkowi Grędzińskiemu za fantastyczne przygotowanie wszystkich czterech tras na Mława Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

2019-04-11 POWRÓT
Partnerzy